Original part from the manufacturer VW/Audi/Skoda/Seat
65,65 €VAT incl.
In stock
14 days right of return
Sold by Autohaus Schmidt GmbH - Shipping from Germany
Product description
Original Laengstrae (2E1802073A) from the category "Längs-/Querträger". Order quickly and simply from the brand Volkswagen/Audi/Skoda/Seat. Shipping from Germany.
| Manufacturer's designation | Laengstrae |
| Manufacturer | VW/Audi/Skoda/Seat (VAG) |
| Category | Längs-/Querträger |
| Weight | 2,411 kg |
| Length | 1,246 m |
| Width | 0,105 m |
| Height | 0,065 m |
| Price date | 01.01.2026 |
| SKU | 2E1802073A |
There are no reviews for this product at the moment.
Similar products
Our Best Sellers
Did you know? We also offer professional repair manuals for (pdf) download.
Motronic Einspritz- und Zündanlage (6-Zyl. Motor)
For Golf / Golf Variant / Vento (1992 - 1999)
Verteilergetriebe und Achsantriebe
For Amarok (2011) / Amarok (2013) / Amarok (2017 >) / Amarok (2017)
4-Zyl. Einspritzmotor
For New Beetle Cabrio (2003 - 2010) / New Beetle / New Beetle (USA) (1998 - 2007) / New Beetle (Europe) (1999 - 2002)
Shipping merchant
Autohaus Schmidt GmbH /
Logistics centre Lehrte
Shipping from Germany, Salzwedel
14 Days Right of return
Clonck: The original parts shop - also as app!
With Clonck you can order the right original spare parts in no time.